Witamy na portalu FajneGolebie.pl
Jesteś tutaj:Strona główna » aktualności » Sposób na pasożyty – gołębie pocztowe

Sposób na pasożyty – gołębie pocztowe

W pierwszych dniach zakrapiamy młode przeciwko pasożytom żerującym na piórach gołębi, istnieje wiele różnych preparatów, które są do tego wykorzystywane. Jest to o tyle istotne gdyż piórojady i pchły podrażniają gołębia przez co stają się on bardziej poddenerwowane i ciężej im spokGołębie pocztoweojnie odpoczywać. A to bez wątpienia wpływa negatywnie na ich formę.

Zaleca się również kąpiel raz w tygodniu do wody dodajemy sól, jeżeli nie mamy specjalnej dla gołębi może być zwykła kuchenna. Pojemnik do kąpieli nie powinien posiadać wysokich ścian optymalnie jest około 10-15 cm. gdyż mokre gołębie pocztowe są ciężkie i czasem nie potrafią same wyjść z pojemnika.

Wody nalewamy około 5 cm. a kąpiel przeprowadzamy zwykle w ciepłe dni i najlepiej w obrębie gołębnika gdyż mokre gołębie są bezradne i stają się łatwym celem dla drapieżników podobnie dzieje się również kiedy nasze gołębie zaskoczy deszcz, wtedy najlepiej zamknąć ptaki.

W czasie kąpieli gołębie pozbywają się również starego upierzenia oraz złuszczonego naskórka. Efekt ten można zaobserwować na klatce piersiowej. Zobaczmy kilka sztuk przed i po kąpieli.

O autorze

Liczba wpisów : 11

Skomentuj

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyrights 2012 by FajneGolebie.pl

Wróc na górę