Witamy na portalu FajneGolebie.pl
Jesteś tutaj:Strona główna » porady » Hodowla gołębi – młódki w nowym domu

Hodowla gołębi – młódki w nowym domu

Pierwsze młódki już znalazły nowy dom, staramy się im zapewnić jak najlepsze warunki bytowe w pierwszych dniach kiedy to doznają dużego szoku związanego z zupełnie nowym otoczeniem. W nowym miejscu młode gołębie pocztowe muszą również nauczyć się samodzielnie pobierać karmę  oraz pić wodę.

AbyGołębie pocztowe do minimum zmniejszyć stres związany z przeprowadzką stosujemy wiele różnych metod, gdyż jest on najczęstszą przyczyną wielu różnych chorób. W przypadku gołębników z posadzką betonową stosuje się często słomę, gdyż młode gołębie pocztowe pierwsze dni spędzają najczęściej na podłodze.

W pierwszych tygodniach nie należy przywiązywać zbytniej uwagi do higieny w gołębniku gdyż zupełna izolacja młodych gołębi od jakichkolwiek bakterii może spowodować, że będą one bardzo wrażliwe w późniejszym terminie na różne infekcje.

Zalecane jest również posypanie podłogi specjalnym wapnem w celu osuszenia podłoża, gdyż wilgoć negatywnie wpływa na górne drogi oddechowe.

Dla nowych hodowców, którzy dopiero zaczynają przygodę z gołębiami pocztowymi istotna wskazówka – dziób każdego gołębia należy zamoczyć w wodzie, każdego dnia do momentu kiedy zauważymy, że młode same podchodzą do poidła. Podobnie dzieje się z karmą, niektóre młode trzeba dokarmiać przez kilka dni. Brak opieki w początkowej fazie może znacznie opóźnić rozwój gołębi.

O autorze

Liczba wpisów : 11

Skomentuj

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyrights 2012 by FajneGolebie.pl

Wróc na górę